Příběhy

Řadit články dle:

(C) sxc.hu - Judith HakzeŽádný návod nebo doporučení nám nedá to, co příběh. Příběh nám připomene, že nejsme v obtížné situaci sami - a že jsou možná jiní, kteří jsou na tom ještě hůř, a přitom bojují. Příběh s dobrým koncem nám dá navíc naději a vdechne chuť zkoušet nová řešení ve chvíli, kdy nám připadá život příliš těžký k unesení. Ale i příběh s otevřeným koncem s sebou nese důležité poselství - je třeba stále bojovat, když už ne za sebe, pak aspoň za ostatní. A pro toho, kdo příběh píše, je možností se podělit o svůj osud a své zkušenosti.

Považujeme Vaše příběhy za Vaše osobní, autentické výpovědi, a proto je obsahově nijak neupravujeme. Respektujeme právo každé či každého z Vás na vlastní názor. Prosíme jen, abyste se vyhnuli vulgarismům a urážlivým názorům obecně.

Proč uveřejňujeme příběhy sólo rodičů?

Chcete se s námi o svůj příběh také podělit? Napište na e-mail eliska@saminadeti.cz. Nejlepší příběh oceníme!

Blíží se konec projektu "Rodiče samoživitelé/ky a trh práce", a s ním i vyhodnocení nejlepších příběhů sólo rodičů zveřejněných na našem webu.
Hlasujte, který z příběhů vás nejvíc zaujal! Vítězný příběh bude odměněn.

Ačkoli si pod pojmem sólo rodiče většinou představujeme spíše ženy, které zůstanou samy s dětmi, jejich nemalou část ve skutečnosti představují i muži - sólo otcové. S jedním z nich jsme se setkali a blíže se seznámili s jeho příběhem...

9.2.2015
2369x
0

S blížícím se koncem roku nastal také konec našeho projektu, a tedy i nejvyšší čas vyhlásit vítěze či vítězku soutěže o nejlepší příběh sólo rodiče.

30.11.2014
1968x
1

Být sólorodič není jednoduché nikde na světě. V Česku je to ale, ve srovnání s jinými vyspělými státy, ještě o něco těžší. Díky obecně nevhodnému nastavení pravidel i díky našemu pasivnímu postoji k nim.

7.11.2014
2642x
3

Měla jsem pánskou návštěvu. Tak proč by ne, jsem sama, tedy skoro sama, mám dítě. Ozval se mi kamarád, či spíš známý, zda u mě může přespat. Že má práci v Praze dva dny po sobě, aby nemusel jezdit domů. Dlouho jsem ho neviděla, snad 10 let? Jo počkat, vlastně asi před rokem jsme se viděli a říkal, že se soustřeďuje na matky samoživitelky, že má u nich větší šanci… nejsem si jistá, zda na vztah… či na zásun? Podezřívala jsem ho spíš z toho druhého.

28.7.2014
3053x
1

Vloni v listopadu jsem se zúčastnila semináře pro sólo rodiče v Ostravě. Seminář se mi moc líbil a vše, co jsem se tam naučila, jsem mohla využít asi za 14 dní, kdy jsem byla na svém prvním pohovoru. Pohovor jsem zvládla, ale i když mi slíbili, že se po víkendu ozvou, neozvali se.

4.6.2014
2330x
0

Nerada se vzdávám a spíš se snažím dívat na každý problém, že se dá vyřešit, jen chvíli (třeba i několik let) může trvat najít způsob, jak to udělat. Myslím, že jsem se setkala s některými problémy, které určitě řeší i ostatní rodiče, ale řekla bych, že v některých otázkách je sólo rodičovství přeci jen specifické.

11.2.2014
2885x
1

Otěhotněla jsem neplánovaně ve 40 letech, když už jsem s tím vůbec nepočítala. Partner dítě nechtěl, a tak odešel se slovy: "Když si to dítě necháš, tak se o něj postarej sama."

7.2.2014
3209x
1