Kurzy pro sólo rodiče i odbornou veřejnost

APERIO ví, že sólo rodiče potřebují dostatečnou a kvalitní podporu v tom, aby mohli úspěšně fungovat v práci i v rodině. Proto nabízíme průběžně vzdělávání nejen pro sólo rodiče, ale i pro ty, kdo s nimi pracují.

Naše kurzy vycházejí z metodik používaných v zahraničí organizacemi, které se sólo rodiči spolupracují už desítky let a se kterými APERIO dlouhodobě spolupracuje (více zde a zde).

Kurzy pro rodiče

Každý vám může pomoci napsat životopis nebo říci, jak reagovat na zlobivé dítě. My vám nabízíme víc - vedle konkrétních, praktických dovedností vám pomůžeme udělat správná rozhodnutí a naučit se, jak s přehledem a klidem zvládnout i náročnou situaci v rodině. Tak neztratíte čas ucházením se o práci, která vám nebude vyhovovat. Nebudete muset mít ani pocity viny, když místo pochopení na své dítě zakřičíte.

Protože víme, že pro sólo rodiče je těžké dovolit si platit za kvalitní vzdělávání, snažíme se nabízet především kurzy podpořené z různých dotací. Jejich součástí je často i hlídání dětí a další přímá pomoc rodičům.

Nové šance (Tři klíče pro silnější rodinu)

Další běh úspěšného kurzu (nejen) pro sólo rodiče je tentokrát určen rodičům, kteří nežijí v Praze. V první polovině roku 2017 proběhnou tři bezplatné kurzy na třech různých místech ČR - v Praze, Žatci a v Olomouci. Během pěti víkendů restartujete s pomocí akčního plánu a týmu lektorů svou kariéru, ale dozvíte se i, jak na děti. Registrujte se už dnes!

Co dokážu sám

Za podpory Nadace Vodafone probíhá v říjnu 2017 v Praze-Nuslích kurz podle finské metodiky Kids Skills. Během pěti setkání se sólo rodiče naučí, jak v klidu řešit i náročné situace ve výchově.

Kurzy pro odbornou veřejnost

Problematika sólo rodičů a neúplných rodin se teprve pomalu dostává do centra pozornosti a je někdy těžké se v ní orientovat. Sólo rodiče nejsou často sociálně vyloučení - hrozba sociálního vyloučení v budoucnosti je u nich ale reálná. Jak s nimi pracovat a jak je mobilizovat, aby se dokázali postavit na vlastní nohy, se dozvíte v našich odborných kurzech.

Akreditované odborné semináře o práci se sólo rodiči - Beroun

Právě připravujeme nové termíny v Praze - pokud máte zájem kurz uspořádat na vašem pracovišti, kontaktujte nás.

Certifikát profesionálního rozvoje

E-learningový kurz pro odborníky navazuje na rodičovský kurz Nové obzory. Stejně jako ten vznikl v našem mezinárodním projektu Stronger Parents, Stronger Families. Pokud máte o kurz zájem, kontaktujte nás.

A co už je za námi?

Nové šance pro sólo rodiče

Bezplatný kurz pro sólo rodiče v Praze zaměřený na podporu kariérního rozvoje, který je realizovaný v rámci projektu financovaného z Operačního programu Praha - adaptabilita. Druhý, závěrečný běh již byl zahájen a je zcela naplněn. Více informací zde.

Sama na děti? Zvládnete to a mnohem víc!

Bezplatný kurz pro sólo rodiče v Berouně a okolí je zaměřený na praktické dovednosti a především na výchovu dětí. Rodiče v něm ale získají i vyšší sebevědomí, poznání sama sebe a přijetí skupinou spřízněných lidí (přečtěte si o kurzu na našem webu a na webu našeho partnera RC Slunečnice Beroun). Kurz byl zahájen 26. září 2015, ale zbývá ještě několik volných míst, na které je stále možné se do poloviny října 2015 přihlásit zde. V rámci kurzu vám pohlídáme i zdarma děti a přispějeme na jízdné, potřebujete-li.

Nové obzory

Nový kurz pro sólo rodiče zaměřený na osobní a kariérní rozvoj vzniká v našem mezinárodním projektu Stronger Parents, Stronger Families. Na kurzu spolupracujeme se zahraničními organizacemi, které nabízejí sólo rodičům dlouhodobé kurzy už řadu let s velkým úspěchem. Rodičům v dohledné době nabídneme účast na pilotním běhu kurzu, který proběhne na začátku roku 2016. Zájemci se mohou registrovat zde, případně se informovat u koordinátorky projektu Elišky Kodyšové, eliska.kodysova(a)aperio.cz.