Fond na podporu rodičů - samoživitelů

6.1.2014 | zkouknuto: 4642x | komentářů: 14

Sólo rodiče s finančními obtížemi mohou nově využít programu "Fond na podporu rodičů-samoživitelů v nouzi".


Z Fondu lze hradit náklady na bydlení, školní či mimoškolní aktivity dítěte, výdaje související se zdravím či vzděláváním dítěte, ale i náklady na vzdělávání pro sólo rodiče, které souvisí s rekvalifikací. Žádost je možné podat opakovaně (během 12 měsíců ale maximálně dvakrát). Nadace Agrofert Holding, která je zakladatelem Fondu, je přijímá průběžně a vyhodnocuje měsíčně.


Komentáře

Jsem otec se synem v peci a nyni na hmotne nouzi.O praci jsem prisel protoze jsem pracoval na tri smeny a to tet nemohu.Jinou praci se mi nedari sehnat.Zijem jako za hluboke totality.Kousicek masa pouze v nedeli a stejne to financne nezvladam.Kde hledat pomoc?Rosta

Rosta | 15.4.2014 05:53 Citovat »
"Jsem otec se synem v peci a nyni na hmotne nouzi.O praci jsem prisel protoze jsem pracoval na tri smeny a to tet nemohu.Jinou praci se mi nedari sehnat.Zijem jako za hluboke totality.Kousicek masa pouze v nedeli a stejne to financne nezvladam.Kde hledat pomoc?Rosta"

Dobrý den,

Vaše situace není bohužel výjimečná. Jako rodič pečující o dítě do 15 let máte sice právní nárok na určité úlevy ze strany zaměstnavatele, v reálu se ale těchto úlev rodiče domáhají jen obtížně, a otcové ještě hůř než matky (další informace najdete v naší právní poradně, http://www.saminadeti.cz/poradna).

Pro rychlou finanční podporu Vám doporučuji obrátit se na tento fond (budeme rádi, když nám dáte vědět, zda jste uspěl) nebo na Úřad práce, s žádostí o dávku mimořádné okamžité pomoci (např. http://www.penize.cz/davky-v-hmotne-nouzi/92941-penize-ktere-vam-da-stat-mimoradna-okamzita-pomoc).

Další cestou je obrátit se na blízké lidi, kteří Vám mohou pomoci s péčí o syna tak, abyste mohl pracovat i na dvousměnný či třísměnný provoz. Ačkoli žádat o pomoc ostatní není často jednoduché, kvůli Vám a především Vašemu synovi to je pro Vás pravděpodobně nutná cesta.

Zkuste uvažovat i o rekvalifikaci - ačkoli jsou Úřady práce často velmi vytížené, jejich úlohou je i poradit Vám v dalším profesním rozvoji, abyste nezůstal dlouho bez práce. Pokud Váš ÚP není v tomhle směru příliš vstřícný, obraťte se na rodinné centrum či charitu ve Vaší blízkosti, které buď kariérní poradenství mohou poskytovat, nebo mohou vědět o organizaci, která se tím zabývá.

Držíme Vám palce!

Za tým projektu

Eliška Kodyšová

Eliška Kodyšová | 15.4.2014 07:36 Citovat »

jsem somozivitelka z 5 detmi jsem jen na davkach a potrebovala bych financny vipomoc na opravy bytu mohly byste me kontaktovat tel dekuji predem za pochopeny olga

olga | 26.3.2016 16:11 Citovat »

Dobrý den,

prosím kontaktujte přímo Fond pro samoživitelky Agrofertu anebo žádejte na ÚP o hmotnou pomoc.

Další radu vám poskytne webová poradna APERIA, http://aperio.cz/7/poradna. Můžete se obrátit i na naši telefonickou linku, více informací zde: http://aperio.cz/643/osobni-a-telefonicke-poradenstvi.

Držím vám palce,

Eliška Kodyšová

Eliška Kodyšová | 30.3.2016 08:48 Citovat »

Dobry den jsem samozivitelka s postizenym chlapeckem chtela jsem se zeptat zda bych mela narok na financni vypomoc ohledne kurzu kvuli praci nebo prispevek na auto pro syna dekuji

Androniki | 11.4.2016 09:49 Citovat »
"Dobry den jsem samozivitelka s postizenym chlapeckem chtela jsem se zeptat zda bych mela narok na financni vypomoc ohledne kurzu kvuli praci nebo prispevek na auto pro syna dekuji "

Dobrý den,

informace o výpomoci fondu Agrofertu vám podají přímo tam. Pokud potřebujete informace ohledně státní sociální podpoře, obraťte se na naši poradnu, http://aperio.cz/7/poradna. Můžete se obrátit i na naši telefonickou linku, více informací zde: http://aperio.cz/643/osobni-a-telefonicke-poradenstvi.

Držíme palce!

APERIO

APERIO - Společnost pro zdravé rodičovství | 11.4.2016 10:22 Citovat »

prosim o pomoc na kauci jsem samozivitelka 3 deti nyni jsem v azylovem dome vysoke myto prosim ZAVOLEJTE dekuji tancosova

Denisa tancosova | 12.6.2016 16:17 Citovat »
"prosim o pomoc na kauci jsem samozivitelka 3 deti nyni jsem v azylovem dome vysoke myto prosim ZAVOLEJTE dekuji tancosova"

Prosím obraťte se přímo na Fond Agrofertu, kde vám jistě pomohou. Držíme palce!

Eliška Kodyšová | 13.6.2016 08:02 Citovat »

Dobrý den. Mám specifickou prosbu. Jsem závislá na alkohol. Moc se za to stydím, chci se léčit, ale anonymně. Vzhledem k tomu, že jsem delší dobu nezaměstnaná a splácím milionový dluh na byt, nemám opravdu finance, sotva vyžiju. Moc o léčbu stojím. Není nějaká organizace, která by mi v tomto finančně pomohla? Děkuji

Katka | 4.1.2017 13:59 Citovat »

Dobrý den, takovou organizaci bohužel neznáme, a vzhledem k tomu, že léčbu závislostí hradí i zdravotní pojišťovna, zřejmě ani žádná taková pomoc neexistuje. Rozumím tomu, že vám je nepříjemné se k závislosti hlásit a že se stydíte, byla bych na tom stejně - ale určitě se vyplatí najít odvahu a jít do léčby i tak.

Držíme vám palce!

Eliška Kodyšová | 4.1.2017 14:07 Citovat »

Dobry den,jsem matka samozivitelka,pracuji na plny uvazek,ale bohuzel to neni dost abych mihlq v kludu zaplatit najen,skolku,leky pro syna a nakoupit jidlo. Bohuzel na hmotnr nouzi mi byl odebran doplatwk na bydleni. Muj plat je pohyblivy. Nekdy beru 3000-4000 a nekdy 8000. Muzete mi prosim poradit co mam delat? Dekuji za vasi odpoved

Dadapetul | 25.1.2017 17:16 Citovat »
"Dobry den,jsem matka samozivitelka,pracuji na plny uvazek,ale bohuzel to neni dost abych mihlq v kludu zaplatit najen,skolku,leky pro syna a nakoupit jidlo. Bohuzel na hmotnr nouzi mi byl odebran doplatwk na bydleni. Muj plat je pohyblivy. Nekdy beru 3000-4000 a nekdy 8000. Muzete mi prosim poradit co mam delat? Dekuji za vasi odpoved"

Zní to, že potřebujete práci, která vám umožní si vydělat dost peněz a přitom mít čas na péči o syna. Právě začínají nové běhy kurzů Nové šance, určené pro mimopražské rodiče. Podívejte se na web a přihlaste se, ještě jsou volná místa v Žatci a Olomouci!

Držím palce, Eliška

Eliška Kodyšová | 26.1.2017 13:48 Citovat »

Dobrý den , chtěla jsem se zeptat , jsem matka samozivitelka se 6 letym synem, dostala jsem od městské části nový byt k pronájmu ale bohužel byl bez kuchyňské linky a koupení kuchyně je pro mě dost finančně náročné a nemám šanci na ni ušetřit protože platím nájem ,synovi obědy a družinu ve škole a ostatní věci. Potřebovali bychom toho víc , šatní skříň , sedačku, televizi a různé drobné věci do bytu ale ta kuchyň je priorita abych mohla normálně vařit a mýt nádobí. Tak se chci zeptat, jestli bych mohla dostat nějaký příspěvek od vaší nadace. Děkuji za odpověď.

Ilona Baresova | 6.3.2017 11:42 Citovat »

Dobry den,jsem samozivitelka mam jednorodni dite a druhe je na ceste,momentalne jsem u bejvale tchyne u krere muzu bejt jen do 15.ledna 2018,a pritelem se rozchazime.Jsem finacni krizove situaci a hledam pomoc a strechu nad hlavou s detmi.Mater.ted cini 3.800; a na dalsi davky nemam narok,tak bych chtela poradit jak dal.Dekuji za odpoved Katy Praha 5

Katy | 2.1.2018 02:01 Citovat »
Komentovat